FAQ:

zobraz ďalšie FAQ

Ako stiahnuť ucho na pôvodnú veľkosť po nosení rozťahováku

Od čoho závisí moja šanca na stiahnutie ucha:

 • Od veľkosti tunela

  Veľkosť tunela v uchu je veľmo rozhodujúca. Najľahšie sa sťahujú diery po tuneloch v priemere do jedného centimetra. Pri väčších priemeroch tunelu je sťahovanie komplikovanejšie. Na uchu môže ostať malá jazvička.
 • Spôsob rozťahovania

 • Pružnosť ucha

 • Poloha dierky

  Ak je dierka príliš nízko, jej roztiahnutie bude znamenať zúženie spodnej časti laloka, ktorý nebude možné stiahnuť naspäť.
 • Priebeh rozťahovania

  Ak počas rozťahovania nastali nejaké komplikáciea na uchu sa vytvorili jazvyčky, dierka sa stiahne iba nepatrne. Preto sa kladie dôraz na to, aby ste netrhali rýchlostné rekordy pri rozťahovní ucha.
 • Doba nosenia tunelu

  Čím mate tunel v uchu dlhšie, tým je ucho menej pružné a tým pádom je aj menšia šanca na stiahnutie dierky.

Mám tunel do 10 mm : Pri veľkosti tunelu do jedného centimetra je najväčšia šanca, že sa Vám podarí dierku stiahnuť do pôvodnej veľkosti. Proces je približne rovnaký ako pri rozťahovaní ucha, len s tým, že už nič neriskujete a je pomerne rýchly..

Ak máte odložené ešte staré rozťahováky, stačí ich vydezinfikovať a postupne dávať do ucha v opačnom poradí (od najväčšieho po najmenší). Po nejakom čase, keď už cítite, že Vám rozťahovák z ucha nevypadáva a je tam pomerne natesno, môžete ho vymeniť za menší, až pokým sa nedostanete na dierku veľkosti prepichnutého ucha.

Nenechajte sa nahovoriť kamarátmi alebo známymi na to, že stačí tunel len vybrať a čakať, kým sa ucho samovoľne nestiahne naspäť. Dierka by mohla stvrdnúť a zjazviť sa, ppričom by sa Vám ju už nikdy nepodarilo stiahnuť úplne.

Nie každému sa zaručene podarí dierku stiahnuť, preto berte 10 mm len ako približnú hranicu, niekto môže mať problém aj s 8 mm a ďalší bez problémov stiahne aj väčšie priemery.

Mám tunel väčší ako 10 mm : Aj s väčšími ako centimetrovými tunelmi sa môžete pokúsiť tunel stiahnuť, existuje nemálo ľudí ktorým sa to podarilo, počítajte však s tým že Vy také štastie mať nemusíte. Diery sa zvyknú stiahnuť do polovice svojej pôvodnej veľkosti.

Pre tých, ktorí chcú, prípadne sa musia tunelu zbaviť úplne, existuje cesta chirurgického zákroku. Tá je však väčšinou poslednou alternatívou.

BongoShop.sk - banner