FAQ:

zobraz ďalšie FAQ

Správne prepichnuté ucho

Prvý krok, aby ste vôbec mohli začať s rozťahovaním dierky, je správne prepichnuté ucho. Nemalo by byť prepichnuté príliš dole ani pri vonkajšom okraji ucha, aby sa nepretrhlo počas toho, ako ho budete rozťahovať. Taktiež nie je vhodné mať dierku príliš pri vnútornom okraji ucha, prípadne veľmi vysoko, nielenže to spomaluje a sťažuje rozťahovanie, v konečnej fáze by ste nemuseli byť s výsledkom spokojný. Najlepšie miesto na prepichnutie ucha je teda presne v strede ušného laloka.

Aby ste sa vyhli zbytočným komplikáciam ešte pred začatím Vašeho „maratónu“, odporúčam zájsť za skúseným piercerom, ktorý presne vie, čo robí a má s tým značné skúsenosti. Vyhnite sa nastrelovaniu šperkov do ucha a taktiež kamarátom či známym, ktorý Vám budú ochotní prepichnúť ucho svojpomocne doma.

Ucho sa po čerstvom piercingu hojí individuálne a na prvý pohľad celkom rýchlo (už po týždni ho nevnímate a necítite), avšak k úplnému zahojeniu a obnove kolagénových vlákien dochádza až po mesiaci, či dvoch. To je čas, ktorý budete musieť stráviť „len“ s náušnicou.

BongoShop.sk - banner