FAQ:

zobraz ďalšie FAQ

Plugov a tunely. Štýlový doplnok do vašich uší

Plugy do uší alebo nadrozmerné náušnice

Plugy sú ozdobné náušnice, ktoré sa nosia ušiach s väčším rozmerom roztiahnutia. Keďže sú tieto náušnice oveľa väčšie ako bežné každodenné náušnice, môžu byť vyrobené z viac menej akéhokoľvek materiálu vrátane akrylu, ocele, dreva, kosti, kameňa, skla, silikónu, či dokonca porcelánu. Plugy sa historicky nosia v ušiach, no môžu byť vložené do akéhokoľvek piercingu.

Aby plugy dobre držali na mieste, bývajú rozšírené pozdĺž obvodu aby nevypadli.

Z historického hľadiska nosili plugy a podobné veľkorozmerné náušnice v antickom Egypte, Mayovia, Inkovia, Aztékovia a taktiež v Ázií vo Vietname, Číne atď.

Tunely do ucha, nasledovníci plugov

Tunely sú modernejšou obdobou plugov. Sú to duté náušnice, ktoré môžu byť preferované ich nosičmi aj vďaka tomu, že sú oveľa ľahšie, hlavne pri velkých rozmeroch. Často ich používajú ľudia aby ukázali akým procesom rozťahovania (stretchingu) uší prešli.

Nápodobne ako plug-y sa vyrábajú z celej škály materiálov od chirurgickej ocele, cez pyrex, titán, silikón, kosti, bambus až po drevo a nosia nielen v ušiach ale aj v ostatných piercingových miestach. Historicky reprezentovali niečo o ich nosičoch, vrátane postavenia v spoločnosti, bohatstve atď., no dnes sú to hlavne módne doplnky.

BongoShop.sk - banner