FAQ:

zobraz ďalšie FAQ

Problémy spojené s rozťahovaním ucha

Infekcia

Ak ste dodržiavali všetky inštrukcie uvedené na stránke, nemala by sa Vám žiadna infekcia do ucha dostať. Ak sa Vám však predsa ucho infikovalo (je opuchnuté, nepríjemne bolí už pár dní alebo Vám z neho vyteká krvavý výtok), vyberte rozťahovák z ucha, ucho aj rozťahovák vydezinfikujte najprv soľným roztokom, neskôr sa nebojte použiť lekársky lieh alebo alpu.

Pri opätovnom nasadzovaní rozťahováku do ucha buďte nanajvýš opatrný, najmä ak Vám ucho predtým krvácalo. Určite ucho nechajte pár dní v kľude a nepokúšajte sa ho ďalej rozťahovať, pri zmiznutí použite sterilný rozťahovál aby sa Vám ucho opätovne nezapálilo.

Ak sa Vám ani po niekoľkých dňoch nezlepšia príznaky, je najvyšší čas navštíviť odborníka, piercera, ktorý Vás ale s najväčšou pravdepodobnosťou pošle za lekárom.

Blow-out

Ide o vytlačenie vnútorného tkaniva na povrch ucha, ktoré nastáva pri príliš rýchlom rozťahovaní, prípadne pri pokuse natlačiť neprimerane veľký tunel do ucha. Blow-out určite neberte na ľahkú váhu, kedže pri ignorovaní ho môže byť poškodenie permanentné.

Ak nechcete mať zdeformované ucho na stálo, vyberte tunel z ucha a a postupným zmenšovaním diery (ide o podobný proces ako pri rozťahovaní, len v opačnom smere a značne rýchlejší) dúfajte, že ucho sa Vám po čase vráti do pôvodného stavu.

Problémy spojené s materiálom rozťahováku

Každý z nás reaguje inak na rôzne materiály, preto je dôležité dať si pozor na správanie sa ucha pri rozťahovaní, či náhodou nie ste alergický na daný materiál (začervenanie, svrbenie). Ak áno, treba rozťahovák vybrať a vymeniť za iný z iného materiálu.

Väčšina ľudí najlepšie znáša chirurgickú oceľ, na iné materiály, ako FIMO alebo akryl bývajú alergické reakcie bežnejšie. Ak sa pokúšate roztiahnuť si ucho s dreveným rozťahovákom, uistite sa, že je dokonale vybrúsený, inak sa Vám múže stať, že sa Vám do ucha zadre trieska a ucho sa Vám zapáli.

Krvácanie

Jednou z príčin, prečo Vám ucho začalo krvácať, môže byť , že ste použili príliš široký rozťahovák alebo ste sa snažili dostať do ucha tunel/plug, ktorý Vám tam zatial nevojde.. Jednak riskujete zanesenie infekcie do ucha, ale aj nepríjemnejší blow-out.

Ucho nejde roztiahnuť

Najčastejším dôvodom, prečo sa Vám ucho nedarí ďalej roztiahnuť, je, že ste rozťahovali príliš rýchlo a vytvorili sa Vám z vnútornej strany diery malé jazvyčky. Nelakajte sa, ucho pôjde aj ďalej roztiahnuť, ale pomalšie a s väčšou náchylnosťou na infekciu alebo krvácanie.

BongoShop.sk - banner